Blizanów Drugi 5A, 62-814 Blizanów 62 7511017 zukblizanow@wp.pl
Odsłony: 426

Zakład Usług Komunalnych w Blizanowie w związku ze stale zwiększającą się liczbą przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19 informuje, że od dnia 01.11.2020 r. inkasenci nie wyruszą w teren w celu odczytu wodomierzy i rozliczenia Państwa za pobraną wodę i/lub odprowadzone ścieki. Faktury zostaną wystawione z odczytem wodomierza za poprzedni okres rozliczeniowy lub na podstawie średniej ilości zużytej wody w okresach poprzednich i będą dostarczone do Państwa skrzynek pocztowych przez pracowników Zakładu lub Pocztę Polską. Wszelkie różnice zostaną wyrównane przy kolejnym odczycie. Prosimy o terminowe regulowanie należności, to pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naliczaniem odsetek.

Odsłony: 3291

Szanowni Państwo,
w związku ze stale zwiększającą się liczbą przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19 na terenie Polski i Europy jesteśmy zmuszeni do podjęcia kroków mających na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Ponieważ infrastruktura obejmująca system zaopatrzenia w wodę jest infrastrukturą krytyczną w rozumieniu Ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 roku o zarządzaniu kryzysowym, naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom Zakładu Usług Komunalnych w Blizanowie, gdyż ich codzienna praca umożliwia prowadzenie dostaw wody dla mieszkańców gminy Blizanów, jak i odbiór ścieków w sposób ciągły i niezawodny.

W związku z powyższym informujemy o podjęciu następujących działań w Zakładzie Usług Komunalnych w Blizanowie:

1) od dnia 17.03.2020 r. do odwołania w trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz interesantów wprowadzamy ograniczenie wizyt w biurze ZUK Blizanów tylko do spraw, których nie można załatwić drogą pisemną, telefoniczną bądź elektroniczną. Prosimy o załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (62 7511017);
2) od dnia 01.04.2020 r. inkasenci nie wyruszą w teren w celu odczytu wodomierzy i rozliczenia Państwa za pobraną wodę i/lub odprowadzone ścieki. Faktury zostaną wystawione z odczytem wodomierza za poprzedni okres rozliczeniowy lub na podstawie średniej ilości zużytej wody w okresach poprzednich i będą dostarczone do Państwa skrzynek pocztowych przez pracowników Zakładu lub Pocztę Polską. Wszelkie różnice zostaną wyrównane przy kolejnym odczycie. Prosimy o terminowe regulowanie należności, to pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naliczaniem odsetek.

Drodzy mieszkańcy gminy Blizanów zwracamy się również z ogromną prośbą o rozpowszechnianie tego komunikatu wśród naszej lokalnej społeczności.

Odsłony: 1713

 

Szanowni Państwo,

w związku z panującym w Polsce, w tym również na terenie gminy Blizanów, zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z występowaniem koronawirusa, zwracamy się z uprzejmą prośbą, do osób załatwiających sprawy w Zakładzie Usług Komunalnych w Blizanowie, o ograniczenie wizyt lub ograniczenie do minimum liczby osób zaangażowanych w załatwianie spraw.

Bardzo prosimy o załatwienie w urzędzie (osobiście) tylko spraw pilnych i niecierpiących zwłoki, natomiast w pozostałych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny, pisemny lub drogą elektroniczną.

W przypadku konieczności wizyty w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się groźnego dla zdrowia i życia wirusa oraz szerzenia infekcji i ewentualnych zachorowań, zalecamy załatwianie spraw  pojedynczych osób, bez osób towarzyszących, z wyłączeniem przypadków, w których obecność innych osób jest konieczna do załatwienia określonej sprawy.

Z góry dziękujemy za zrozumienie i zastosowanie się do powyższej prośby, ponieważ nasze odpowiedzialne zachowania mają pomóc chronić nas wszystkich przed groźną infekcją i zachorowaniem.