Blizanów Drugi 5A, 62-814 Blizanów 62 7511017 zukblizanow@wp.pl

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,
w związku ze stale zwiększającą się liczbą przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19 na terenie Polski i Europy jesteśmy zmuszeni do podjęcia kroków mających na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Ponieważ infrastruktura obejmująca system zaopatrzenia w wodę jest infrastrukturą krytyczną w rozumieniu Ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 roku o zarządzaniu kryzysowym, naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom Zakładu Usług Komunalnych w Blizanowie, gdyż ich codzienna praca umożliwia prowadzenie dostaw wody dla mieszkańców gminy Blizanów, jak i odbiór ścieków w sposób ciągły i niezawodny.

W związku z powyższym informujemy o podjęciu następujących działań w Zakładzie Usług Komunalnych w Blizanowie:

1) od dnia 17.03.2020 r. do odwołania w trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz interesantów wprowadzamy ograniczenie wizyt w biurze ZUK Blizanów tylko do spraw, których nie można załatwić drogą pisemną, telefoniczną bądź elektroniczną. Prosimy o załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (62 7511017);
2) od dnia 01.04.2020 r. inkasenci nie wyruszą w teren w celu odczytu wodomierzy i rozliczenia Państwa za pobraną wodę i/lub odprowadzone ścieki. Faktury zostaną wystawione z odczytem wodomierza za poprzedni okres rozliczeniowy lub na podstawie średniej ilości zużytej wody w okresach poprzednich i będą dostarczone do Państwa skrzynek pocztowych przez pracowników Zakładu lub Pocztę Polską. Wszelkie różnice zostaną wyrównane przy kolejnym odczycie. Prosimy o terminowe regulowanie należności, to pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naliczaniem odsetek.

Drodzy mieszkańcy gminy Blizanów zwracamy się również z ogromną prośbą o rozpowszechnianie tego komunikatu wśród naszej lokalnej społeczności.